czwartek, 5 grudnia 2019

Projekt "Dwie Wyspy" będzie głosowany w Iławskim Budżecie Obywatelskim

Projekt „Dwie Wyspy. Wyspa Wirtualnej Rzeczywistości i Wyspa Relaksu.” przeszedł weryfikację i będzie brał udział w głosowaniu 19 – 20.12.2019. Głosowanie na projekty metodą tradycyjną 3 miejsca CAL, Urząd Miasta oraz basen miejski a także głosowanie internetowe

Ze wszystkimi projektami można zapoznać się tutaj: https://ilawa.budzet-obywatelski.org/projekty
A ze szczegółami naszego tu: https://ilawa.budzet-obywatelski.org/projekt/7844

Na filmie poniżej prezentacja projektu Dwie Wyspy w Centrum Aktywności Lokalnej. Iławski Budżet Obywatelski 2020. Kilka zdań na temat idei która stoi za tym projektem. Wizualizacja koloroterapii na hamakach nad Jeziorakiem. O Wirtualnej Rzeczywistości i Awatarach. I o tym żeby zapewnić ludziom w Iławie inspirację, szansę na rozwój i narzędzia do tego.

 

Przed ostateczną weryfikacją trzeba było nanieść poprawki więc są pewne zmiany w stosunku do oryginału (opisanego tu: https://kurpiecki.blogspot.com/2019/11/moj-projekt-w-iawskim-budzecie.html) . Zamiast w Parku Ślimak, leżaki/hamaki i koloroterapia  będą między Amfiteatrem a Halą. Okazało się że w Parku takich instalacji się nie da zrobić.
Wirtualna Rzeczywistość (VR) też nie będzie w proponowanych miejscach, a prawdopodobnie w Bibliotece Miejskiej. Oczywiście o ile projekt spodoba się mieszkańcom Iławy i zechcą na niego głosować.


Chyba dobra wiadomość to ta że do IBO dodane zostały 3 pytania (o parkingi, Straż Miejską i Lotniczą majówkę). Czyli zagłosuje więcej mieszkańców niż tylko bezpośrednio zainteresowani projektami.

Dodam że VR to nie tylko edukacja i zabawa. Poważna firma przewiduje, że liczba miejsc pracy w których będziemy posługiwać się wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością wzrośnie do 23 mln, w ciągu 10 lat. (https://www.zdnet.com/article/ar-and-vr-are-about-to-change-the-way-you-work-so-get-ready/)

Co do kształtu ławek/hamaków to ostatecznie wybierze Miasto. Kształty dostępne na rynku są różne, jak poniżej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz