niedziela, 10 listopada 2019

Iława - porównanie cen paliwa w mieście i okolicy. Analiza i o tym ile można oszczędzić.


A jeśli wolisz przeczytać, to poniżej:


Ceny paliwa w Iławie nie odbiegają od cen w reszcie kraju. Co zresztą nie dziwi bo konkurencja na rynku jest niewielka, a samo paliwo jest produktem prostym więc produkt jednej firmy nie różni się praktycznie od produktu drugiej. W Iławie różnice między stacją obecnie najdroższą, a najtańszą to 10 groszy na litrze na gazie LPG i 9 groszy na benzynie 95. Szczegóły czyli ceny na poszczególnych stacjach dostępne są na stronie https://www.swuj.pl/ceny-w-i%C5%82awie
 
Myślę że grupowo jesteśmy w stanie wynegocjować dodatkową zniżkę 5 do 15 groszy na litrze. Wieloletnia średnia marża na stacjach paliw to około 26 groszy na litrze. Przy czym poprzedni rok był słaby dla stacji pod tym względem, a na początku tego marża wzrosła z 17 groszy do 31 groszy.
Więc nie da się tu się wywalczyć o wiele więcej. Ale warto wiedzieć że w większości przypadków stacje paliw wcale nie zakładają że to sprzedaż benzyny jest działalnością na której mają czerpać większość przychodów. Większość zysku, sięga to nawet do 75 proc., pochodzi ze sprzedaży gorących przekąsek, kawy, lekarstw i innych artykułów. Zysk z kubka gorącego napoju dla stacji benzynowej bywa wyższy niż z baku paliwa. 
I tak jak w niektórych innych krajach, gdzie handel w niedzielę jest ograniczony, stacje paliw zamieniają się w mini markety. I tutaj właśnie możemy spokojnie negocjować z sieciami zniżki dla posiadaczy Swojej Karty.

Jeśli nie wiesz jeszcze o co chodzi z tą kartą, zapraszam na zapisanie się na nią i zapoznanie z jej ideą, na stronę www.swuj.pl
Dzięki Swojej Karcie mieszkańcy Iławy będą mogli naprawdę sporo zaoszczędzić.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz